SAKARYA ARİFİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARALIK AYI DÖGEP ETKİNLİKLERİ YAPILDI

ARALIK AYI DÖGEP ETKİNLİKLERİ YAPILDI

Müdürlüğümüz Din İşleri biriminin gözetiminde İlçemiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine yönelik Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Temel Dini Bilgiler derslerinde yer alan ibadet konularının öğretilmesinde temel ilkeler, öğretim metotları ve materyallerin hazırlanması ve kullanımı konulu etkinlik düzenlenmiştir.

Sırasıyla; Uygulama, Düşünce, Sunum, İyi Örnek Paylaşıyoruz konuları görsel olarak sunulup tartışma konusu oldu.

DÖGEP Aralık ayı etkinliği kapsamında, ”Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Temel Dini Bilgiler derslerinde yer alan ibadet konularının öğretilmesinde temel ilkeler, öğretim metotları ve materyallerin hazırlanması ve kullanımı” konusunda yapılan araştırmalar etkileşimli tahta kullanılarak izlendi ve neticesinde okulumuz mescitlerinde namaz ibadeti ve abdestin alınışı ile sınıfımızda hac ibadetinin uygulamalı olarak yapılması ile ilgili olarak uygulama çalışmalarının yapıldığı tespit edilmiştir.

Öğrencilerin bulmaca, video izleme, eğitsel oyun yöntemlerinden memnun kaldığı ve bunlardan sıkılmadıkları gözlemlenmiştir. Zaman zaman öğrencilerin ve öğretmenlerin katılımıyla hazırlanmış olan fotoğraflarla hadisler veya videoların hazırlanması faydalı sonuçlar vermiştir. Bu tür etkinlikler yoluyla elde edilen bilgi ve kazanımların daha kalıcı olması nedeniyle teşvik edilmesi ve bu hususa ağırlık verilmesi gerekliliği vurgulanarak aralık ayı etkinliği tamamlanmıştır.

14-01-201914-01-201914-01-2019

Arifbey Mahallesi Şehit Mustafa Sezer Caddesi Kültür Merkezi No1/B Arifiye/SAKARYA - 0264 229 39 96

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.