Yarışmalar EKMEK İSRAFI ( Resim,Kompozisyon ve Slayt İlkokul,Ortaokul ve Lise )

EKMEK İSRAFI ( Resim,Kompozisyon ve Slayt İlkokul,Ortaokul ve Lise )

“EKMEK İSRAFI” KONULU YARIŞMALAR

          Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 20/11/2013 tarih ve 3467027sayılı yazıları  konu ile ilgili Başbakanlığımızın 2013/3 sayılı genelgesi , Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 14/11/2013 sayılı yazıları  gereği  ekmek israfının ve israfın neden olduğu kayıpların önüne geçmek ve bu konuda toplumsal bilinç oluşturmak  amacı ile  başlatılan kampanya çerçevesinde oluşturduğumuz  komisyon ilçemiz okullarında ekmek israfı konulu “ Resim, kompozisyon, afiş ve slayt” yarışması düzenlenecektir.

         Yarışmada her kategoride dereceye giren 3 öğrenciye ödülleri ve plaketleri  Mart ayında Arifiye Kültür Merkezinde yapılması planlanan sergi açılışında verilecektir. Açılacak sergide dereceye giren öğrenciler ile bu kampanya kapsamında eser hazırlayan her öğrencinin okullar bazında eserleri de sergilenecektir.

       İlçemiz okullarındaki öğrencilerimizin katılımları ile yapılacak olan çalışmaların amacına ulaşması, öğrencilerimizde “ekmek israfı “ ile ilgili bilincin geliştirilmesi için Mart ayında yapılacak olan serginin bir hafta süre ile açık tutularak bir plan dahilinde  ilçemiz tüm öğrencilerine gezdirilmesi, dereceye giren üç(3) afişin baskı yapılarak okul ve toplu kullanım yerlerine asılması yine dereceye giren slaytın ise çoğaltılarak tüm okullarımızdaki öğrencilere sınıf öğretmenleri aracılığı ile izlettirilmesi hedeflenmektedir.

     Ekmek israfının önlenmesi ve öğrencilerimizde toplumsal bilincin oluşması amacıyla yapılacak çalışmalara ilgili branş öğretmenlerinin hazırlanması için gerekli bilgilendirmenin okul müdürlükleri tarafından yapılması önem arz etmektedir.

      Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Nuri TELLİOĞLU

Şube Müdürü

 

Ortaokul / Liseler arası: Resim yarışması ŞARTNAMESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ortaokul Kompozisyon / Liseler Kompozisyon ve Slayt ŞARTNAMASİ İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

 Yayın:13.12.2013 - Güncelleme:13.12.2013 - 14:41 - Görüntülenme:271