SAKARYA ARİFİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KASIM AYI DÖGEP ETKİNLİKLERİ YAPILDI

KASIM AYI DÖGEP ETKİNLİKLERİ YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü´nce yayımlanan "Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlilikleri" çerçevesinde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerinin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü´nce "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı" (DÖGEP) hazırlandı.

 

Bu bağlamda Arifiye İlçesi DKAB Öğretmenleri olarak Arifiye İlçe Milli Eğitimin Müdürlüğünün toplantı salonunda toplantı gerçekleşti

 

Toplantıyı İlçe Zümre Başkanı Ömer ÇITAK selamlama konuşması yaparak başlattı.

 

Kasım ayı eylem planını Üzeyir Garih Orta Okulu Öğretmeni Cahide YANAR toplantıya katılan dikab Öğretmenlerine hazırlamış olduğu sunumunu gerçekleştirdi. 

 

Kasım ayı eylem planında belirtildiği üzere Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in 

eğitim anlayışı, ilim öğrenmeye ve eğitime verdiği önem ve eğitim-öğretim metotları üzerine bilgi alışverişinde bulunuldu. 

 

Ayrıca ‘’HZ.PEYGAMBER DÖNEMİ EĞİTİMİNE GENEL BİR BAKIŞ’’ adlı makale ivedilikle incelendi.

 

Peygamberimizin uygulamış olduğu eğitim metodlarından örnekler verilerek günümüze uyarlanması ile ilgili söyleyişiler yapıldı.

 

Zümre Başkanı Ömer ÇITAK , Aralık ayında ‘’ ibadet konularının öğretilmesinde temel ilkeler, öğretim metotları ve materyallerin hazırlanması ve kullanımı’’ konulu eylem planını görüşmek üzere toplantıyı kapattı.

 

10-12-201810-12-2018

Arifbey Mahallesi Şehit Mustafa Sezer Caddesi Kültür Merkezi No1/B Arifiye/SAKARYA - 0264 229 39 96

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.