SAKARYA ARİFİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KASIM AYI YÖGEP ETKİNLİĞİ YAPILDI

KASIM AYI YÖGEP ETKİNLİĞİ YAPILDI

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam hatip liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarında görev yapan eğitim lideri okul yöneticilerinin iletişim ve yönetim becerilerinin geliştirilmesi; değişim, dönüşüm ve gelişmelerin takip edilmesi amacıyla “Yönetici Gelişimi Planı” (YÖGEP) hazırlanmıştır. Bu plan çerçevesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz kasım ayı YÖGEP etkinlikleri gerçekleştirilmiştir.

 

Sapanca Şehit Albay Güner Ekici Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan etkinlikle, Şehit Albay Güner Ekici Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Adem YAZAN’ın sunumu ve iki ilçe eğitim liderlerinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik çeşitli kaynakların incelenmesi ile başlamıştır.

 

NUERTTİN TOPÇU’DA EĞİTİM DÜŞÜNCESİ konulu incelemenin eğitim sorununu çözümleme ideali ile ilgili düşünceleri tartışıldı. Ülkedeki din çıkmazının dini eğitimde başlatılacak bir reformla aşılabileceğine değinen düşünürün temel tezleri tartışma konusu idi.

 

Kasım ayı YÖGEP etkinliğimiz daha sonra “EĞİTİMDE BİR İZ : MAHİR İZ” konulu söyleyişi ile “adanmış bir öğretmen olmak, kendini sürekli yetiştirmek ve mazeret tanımamak” gibi alıntılar incelenip tartışılarak etkinlik sona ermiştir.

Arifbey Mahallesi Şehit Mustafa Sezer Caddesi Kültür Merkezi No1/B Arifiye/SAKARYA - 0264 229 39 96

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.